… od designu přes návrh DPS k hotovému výrobku…

Testování, oživování, kompletace

Optická a elektrická kontrola osazených desek plošných spojů je standardem pro zajištění kvality výroby elektronických sestav. 

Automatická optická kontrola

Osazené desky plošných spojů kontrolujeme na automatickém optickém testeru (AOI) PowerSpector od firmy Marantz. AOI umožňuje kontrolu kvality pájení na DPS o maximálních rozměrech 350 x 250 mm. Technické možnosti AOI:
  • kontrola pájení je prováděna ve všech třech osách – zařízení umožňuje měření rovinnosti čipových komponent, což se významně projevuje v přesnosti, spolehlivosti a opakovatelnosti testování.
  • testování přítomnosti součástek, jejich polaritu, koplanaritu, rotaci, posunutí, zkraty, zapájení, zvednuté vývody, pájecí pastu, lepidlo a cizí předměty.
  • detekce vad pájení SMD součástek, kontrola zapájení klasických vývodových THT komponent (vč. konektorů) a čtení čárových kódů (OCV).
  • vedené schopnosti AOI zaručují opakovanou standardní kvalitu pro sériovou výrobu.
Pro každou DPS uchováváme dlouhodobě protokol s výsledky AOI testování v interní databázi, takže lze při požadavku zákazníka dohledat zpětně kvalitu pájení na úroveň jednotlivých součástek.
 

Základní optická kontrola

Pro vzorkové nebo prototypové množství kontrolujeme kvalitu pájení osazených DPS opticky na stereoskopických mikroskopech Mantis nebo Lynx EVO. Zákazník tak dostává z naší výroby k funkčním testům plně prověřenou DPS, což zkracuje fázi hledání chyb a ověření funkčnosti elektronických sestav.

Elektrické testování a oživování

Nabízíme možnost elektrického testování a oživování jednotlivých DPS i celých elektronických celků, včetně nahrávání interního firmware do zařízení (testovacího nebo finálního). Testování provádíme podle předaných oživovacích a testovacích předpisů s využitím dodaných přípravků zákazníkem. Je také možné testovací předpisy a přípravky u nás zhotovit podle požadovaných testovaných funkcí a parametrů konkrétního zařízení.  Provádíme testování elektrické pevnosti do 6kVDC/5kVAC, měření izolačního odporu do 9,5GΩ a měření odporu ochranného vodiče na testeru GPT-9000 od firmy Gwinstek.

Montujeme otestované DPS do vyšších sestav, provádíme připojení propojovací kabeláže či oživené a otestované výrobky kompletujeme s dalším příslušenstvím do krabic, kufrů, boxů pro expedici kompletního hotového výrobku.

 

 

© AJ Technology 2023